Wysokie zwycięstwo Cieni

Opublikowano 12 października 2018, autor: opr.hakma

Drużyna Żagań Shadows odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego PLFA8.

W ubiegłym tygodniu żagańskie Cienie rozegrały mecz rewanżowy z drużyną Kozłów Poznań. Żagańscy futboliści przystępowali do tego meczu z myślą o rewanżu za minimalną porażkę w pierwszym spotkaniu, zakończonym wynikiem 16:14 dla poznańskich Kozłów.

Początek meczu wskazywał na to, że będzie to bardzo wyrównane widowisko. W pierwszej kwarcie gospodarze po bardzo ładnej akcji biegowej zameldowali się w polu punktowym rywali. Otwierając wynik spotkania na 6:0 dla gospodarzy. Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando zawodników z Żagania, jednak brak koncentracji w kluczowych momentach pozbawiał ich szansy na zdobycie kolejnych punktów. Bardzo dobrze tego dnia spisywała się formacja defensywna gospodarzy, która nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł przyjezdnym, skutecznie przerywając ich poczynania w ofensywie. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie, a żadna z drużyn nie znalazła skutecznej metody na przedarcie się w pole punktowe rywali. Pierwsza połowa meczu zakończyła się niewielkim prowadzeniem gospodarzy w stosunku 6:0.

Dobry prognostyk

Sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej części spotkania. Po drobnych korektach w ustawieniu formacji ofensywnej, gospodarzom udało się zdobyć kolejne punkty. Raz za razem, bardzo konsekwentnie zdobywali kolejne jardy, przybliżając się do pola punktowego przeciwnika. Bardzo dobrze wypracowane schematy gry w ofensywie pozwoliły gospodarzom na zdobycie 20 punktów w 3 kwarcie, która zakończyła się wynikiem 26:0. Ostatnia kwarta spotkania, była już tylko kontynuacją skutecznej gry w obronie oraz ataku po stronie gospodarzy. Pomimo bardzo krótkiej ławki rezerwowych, Shadows dołożyli kolejne 14 „oczek” na swoje konto. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 40:0.

Tak okazałe zwycięstwo na swoim terenie, z taką drużyną jak poznańskie Kozły, to bardzo dobry prognostyk na przyszłość, ale jeśli Shadows myślą o sukcesach w kolejnym sezonie muszą koniecznie poszukać wzmocnień na poszczególnych pozycjach i pozyskać nowych zawodników. Krótka ławka rezerwowych to w chwili obecnej największy problem żagańskich futbolistów. Cieszy na pewno fakt, że w meczu z Kozłami dostali szanse gry wszyscy, nawet ci najmłodsi, zawodnicy z Żagania. Na plus można również zaliczyć stale rosnącą liczbę kibiców, którzy dopingują Shadows w meczach domowych, bo tych z meczu na mecz ciągle przybywa.