REKLAMA

Wasze sprawy

Uratował czterolatkę

Opublikowano 12 października 2018, autor: bj

Liczyła się każda sekunda, gdy 4-letnia dziewczynka traciła oddech. Zachłysnęła się sokiem. Z pomocą przyszedł policjant, asp. szt. Mariusz Opałka.

Dziewczynka przyjechała z mamą nad Zalew Nowiniec w Lubsku. W pewnej chwili, gdy postanowiły wracać i były obok auta, 4-latka zachłysnęła się sokiem. Nie mogła oddychać. Dziecko choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Jej mama wcześniej z powodzeniem radziła sobie w takich niebezpiecznych sytuacjach, ale tym razem jej interwencja nie przyniosła skutku. Kobieta zaczęła krzyczeć, by jej ktoś pomógł, ale nikt nie zareagował. Podbiegł do niej asp. sztab. Mariusz Opałka. Był po służbie. Udzielił dziecku fachowej pomocy. Dziewczynka po chwili złapała oddech. Trafiła najpierw pod opiekę lekarza specjalisty, potem przez tydzień była w szpitalu.

O całym zdarzeniu poinformowała komendanta mama dziewczynki. Podczas odprawy służbowej, 8.10., p. o. komendanta Armand Pisarczyk-Łyczywek złożył podziękowania na ręce M. Opałki, policjanta z 28-letnim stażem, za zachowanie godne najwyższego uznania.

Napisz komentarz »