Nie zwalniają tempa

Opublikowano 12 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze wygrali siódmy mecz w klasie okręgowej. Tym razem rozgromili 4:1 Alfę Jaromirowice.

Sobotni mecz (6.10.) był zacięty w pierwszej połowie. Po golu w 21. minucie Tomasza Urbana, wydawało się, że Czarni rozwiążą worek z bramkami i zaliczą kolejny łatwy pojedynek. Nic z tego. W 37. minucie sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gości, mimo że asystent liniowy pokazywał, że faul był poza szesnastką. Bramkę dla Alfy strzelił Michał Leszczyński. Czarni nie odpuszczali i w 41. minucie, za sprawą niezawodnego Marcina Jankowskiego, ponownie objęli prowadzenie. W drugiej połowie atak żaganian zaowocował dwoma kolejnymi trafieniami. W 63. minucie Krystian Chruścicki huknął z kilkunastu metrów, ale piłka trafiła w słupek. Strzały Urbana i Jankowskiego obronił bramkarz Alfy. W 77. minucie sędzia nie zareagował, gdy „Jankes” został powalony przez obrońcę w polu karnym. Na 3:1 wynik poprawił Dawid Wójcik, w 82. minucie po efektownym rajdzie i minięciu obrońców jak tyczki i jeszcze efektowniejszym salcie, wykonanym po umieszczeniu piłki w siatce. Wynik ustalił Jankowski, strzałem głową finalizując dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Po tej wygranej żaganianie są już na trzeciej lokacie w tabeli. Do pierwszego Piasta tracą siedem punktów. W najbliższą sobotę, 13 października, o godz. 16.00, zagrają w Nietkowie z miejscową Odrą, swoją „sąsiadką” w tabeli.

UKS Czarni Żagań – Alfa Jaromirowice 4:1 (2:1)

bramki: Jankowski dwie (41 i 86. min), Wójcik (82. min), Urban (21. min) – Leszczyński (37. min – rzut karny)

UKS Czarni: Kulik – O. Horodyski, Witczak, Kuleczka, J. Szkarapat – Ochmański (od 74. min Wójcik), Mastalerz (od 82. min Robaszkiewicz), D. Szkarapat, Chruścicki (od 80. min Błoński), Jankowski (od 82. min Radziszowski), Urban