REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Piknik dla Gabrysia

Opublikowano 12 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Piknik rodzinny w Bożnowie zorganizowano, by pomóc choremu na raka 15-letniemu Gabrysiowi z Żagania.

Festyn połączony z meczem piłki nożnej Beskidu Bożnów i UKS Witków zorganizowały Joanna Ślecka, Grażyna Kuśnierz i Beata Giza, które są przyjaciółkami Edyty Bączyk-Rybak, mamy chorego 15-letniego Gabrysia. Na placu przy świetlicy, podczas sobotniej imprezy (6.10.) nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – dmuchanych zamków i malowania buziek, ale i przejażdżek na motocyklach, jakie zapewnili członkowskiego klubu MotoSzprotawa.

– Dochód ze sprzedaży ciasta, kiełbasek, gofrów, tostów oraz datków zbieranych do puszek, pójdzie na leczenie Gabrysia i dojazdy do szpitala – zapewniła J. Ślecka.  – Zbiórka potrwa do końca tego tygodnia. Potem wszystkie pieniądze trafią na konto.

– Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie. Przyda nam się każdy grosz. Cały czas walczymy o to, aby Gabryś wygrał z chorobą – powiedziała wzruszona E. Bączyk-Rybak.

Przypomnijmy, 15-letniGabryśwe wrześniudowiedział się, że ma raka. Zamiast szykować się do nowego roku szkolnego w III klasie gimnazjum im. Księżnej Żagańskiej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Żaganiu, trafił do Szpitala na Wyspie w Żarach. Obecnie leczy się w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Napisz komentarz »