Czarni gonią czołówkę

Opublikowano 12 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Po wygranej 3:1 nad KP Tomaszowo Czarni Jelenin wskoczyli już na czwarte miejsce w tabeli żagańsko-żarskiej klasy A.

Gospodarze długo nie mogli się wstrzelić w sobotni pojedynek (6.10.) z lokalnym rywalem z Tomaszowa. Najlepszą okazję miał w 24. minucie Kamil Sawicki, który z najbliższej odległości posłał piłkę nad poprzeczkę po tym jak bramkarz chwilę wcześniej wybił ją, broniąc strzał jego kolegi. Sawicki nie dał za wygraną i 6 minut później dał swojej drużynie prowadzenie. Na 2:0 podwyższył Marek Bogiel w 33 minucie. Goście, którzy również rozkręcają się z meczu na mecz, nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Próbowali swoich szans głównie z kontrataków. Po jednym z nich, w 19. minucie, blisko strzelenia gola był Paweł Micek. Piłka minęła o centymetry słupek. Piłkarzom z Tomaszowa udało się zdobyć kontaktową bramkę po przerwie, w 50. minucie, gdy do siatki trafił Kamil Lechowicz. Ich nadzieje rozwiał trzeci gol Czarnych, 8 minut później, zdobyty przez K. Sawickiego.

W meczu z KP Czarni Jelenin zaprezentowali się w nowych strojach na sezon 2018/19. Ich prezes, Krzysztof Nieradka, przyznaje, że drużyna ma aspiracje do awansu do klasy okręgowej.

– Zadanie trudne, tym bardziej, że pogubiliśmy kilka punktów na starcie rozgrywek. Ale chłopcy nie poddają się i w każdym kolejnym meczu walczą z coraz większym animuszem – mówi K. Nieradka.