REKLAMA

Kronika policyjna

Śmiertelny wypadek w centrum Żar

Opublikowano 05 października 2018, autor: bj

W drzewo przy ul. Katowickiej w Żarach uderzyło renault twingo, którym jechał starszy mężczyzna (we wtorek, 2.10.). Mężczyzna nie przeżył wypadku.

Do wypadku doszło we wtorek, 2.10., przed godz. 16. Za kierownicą renault twingo siedział 89-letni mieszkaniec Żar, który jechał od ul. Okrzei, czyli skrzyżowania ze światłami. Nagle poczuł się gorzej i próbował zjechać na chodnik. Niestety, zasłabł na tyle, że nie udało mu się tego zrobić bezpiecznie. Stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo rosnące w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej i ul. Kasprzaka.

Na miejsce najpierw dotarły dwa zastępy straży pożarnej.

– Na fotelu kierowcy siedział mężczyzna. Był z nim kontakt słowny, logicznie odpowiadał na pytania. Uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Strażacy zastosowali tlenoterapię, a po chwili, gdy na miejsce dotarło pogotowie, pomogli w transporcie pacjenta do karetki – mówi bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik żarskich strażaków.

Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale niestety lekarzom nie udało się uratować mu życia. – Kierowca został przewieziony na SOR 105. Szpitala Wojskowego, gdzie zmarł – mówi Aneta Berestecka z komendy policji w Żarach.

Ruch został zablokowany w obu kierunkach wozami strażackimi. Strażacy sprawdzili też, czy nie ma wycieków i odłączyli akumulator. Ich akcja trwała 40 min.

W czwartek, 4.10., odbyła się sekcja zwłok mężczyzny, którą zarządził prokurator.

– Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Wszczęliśmy i prowadzimy postępowanie w sprawie wypadku – informuje Robert Brzeziński, szef Prokuratury Rejonowej.

Napisz komentarz »