REKLAMA

Komunikacja

Poligon na Wieniawskiego

Opublikowano 05 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Ulica Wieniawskiego w Żarach jest praktycznie nieprzejezdna. Kierowcy mogą dojechać tylko do skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego.

Dalej objazd prowadzi ulicą Szymanowskiego, aż do Czerwonego Krzyża. Do ulicy Paderewskiego można też dojechać bezpośrednio od ulicy Piastowskiej. Przystanki z ulic Wieniawskiego i Paderewskiego zostały przeniesione na ulicę Moniuszki.

Do listopada

Remont ul. Wieniawskiego potrwa do 15 listopada. Prace początkowo miały się zakończyć już 24 września. Opóźnienia spowodowane są przez dodatkowe prace, które trzeba było wykonać ze względu na nieuwzględnione na mapach sieci podziemne. W tym tygodniu wykonywane są podbudowy na odcinku pomiędzy Szymanowskiego a Paderewskiego. Od 15 października ruszy trzeci etap prac. Zostanie wtedy zamknięty odcinek od ulicy Moniuszki w stronę ulicy Paderewskiego. W tym samym czasie zostanie udrożniony ruch na zamkniętym odcinku drogi od ulicy Paderewskiego w stronę ogrodów działkowych na ulicy Wieniawskiego.

Grube miliony

Przebudowa ul. Wieniawskiego kosztuje miasto 6 mln zł. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia na długości 736 metrów, chodniki, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe oraz 6 przejść dla pieszych. Zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna, pojawi się również nowe oświetlenie. Zwiększy się też liczba miejsc do parkowania do 134 i 8 dla niepełnosprawnych.

Napisz komentarz »