REKLAMA

Gospodarka

Ostatni tydzień

Opublikowano 05 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Centrum Przesiadkowe na ulicy Ułańskiej w Żarach miało być gotowe w połowie sierpnia, jednak dopiero w piątek, 12.10., zostanie oddane do użytku.

To już ostatni tydzień prac przy Centrum Przesiadkowym. Termin prac budowlanych związanych z inwestycją, wartą 1 mln 400 tys. zł, upływa w piątek, 12.10. Inwestor nie przewiduje już żadnych opóźnień.

Skąd poślizg?

Przypomnijmy. Roboty ziemne pod przyszłym Centrum Przesiadkowym zaczęły się bez stosownej zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który wstrzymał prace budowlane na ponad dwa tygodnie. Kiedy w końcu badania archeologiczne przeprowadzono, konserwator wydał zgodę na kontynuowanie prac ziemnych i budowlanych.

Wiaty za milion

Centrum Przesiadkowe przy ulicy Ułańskiej buduje żarska firma M&J. Całość inwestycji wyceniono na 1 mln 400 tys. zł. Powstaną dwie półotwarte przeszklone wiaty, które służyć będą jako poczekalnie. Połączone zostaną dwoma kontenerami. W jednym z nich będzie punkt informacyjno-biletowy, w drugim – płatna toaleta. W wiatach będzie 6 ławek i siedziska dla pasażerów. Będą też 4 ławki na zewnątrz. Na wiacie zawiśnie tablica, obok będzie stanowisko ze stojakami na 9 rowerów. Wybudowane będą też betonowe schody prowadzące na parking Biedronki.

Napisz komentarz »