REKLAMA

Polityka

Madej odgrzewa stare kotlety

Opublikowano 05 października 2018, autor: Norbert Królik

Danuta Madej, burmistrz Żar, opublikowała priorytety na kolejna kadencję. Czytając je, można odnieść wrażenie, że pani burmistrz nie napracowała się podczas ich przygotowania i najczęściej stosowała metodę „kopiuj wklej”.

Danuta Madej od 4 lat rządzi Żarami. W najbliższych wyborach będzie starała się o kolejną kadencję. Najwyraźniej czuje się tak pewna zwycięstwa, że próbuje w nowej kampanii sprzedać stare pomysły. Wśród najważniejszych zadań na najbliższe 5-lecie D. Madej wymienia m.in. remont ulicy Sportowej, regulację rzeki Żarki, rewitalizację Zielonego Lasu i drugiej części parku przy al. Jana Pawła II. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że te same zadania D. Madej wymieniała w kampanii 4 lata temu, gdy pierwszy raz walczyła o stanowisko burmistrza i pensję ponad 12 tys. zł miesięcznie. Wtedy dały zwycięstwo, a teraz powinny stać się powodem do wstydu, bo nie zostały przez 4 lata zrealizowane.

Projekty już są

Wśród innych priorytetów D. Madej można znaleźć inwestycje, które już są realizowane, tylko termin ich zakończenia przypada po wyborach. I tak np. D. Madej chce się zająć polem biwakowym i parkingiem dla kamperów, na wykonanie których przetarg został już rozstrzygnięty, modernizacją infrastruktury strefy przemysłowej, która już się rozpoczęła, ale nie została zakończona w związku z zerwaniem umowy z wykonawcą przez Urząd Miasta czy programem wymiany pieców, który w Żarach funkcjonuje od kilku lat. D. Madej chce też przebudować m.in. ul. Staszica, Szymanowskiego i Kujawską. Urząd Miasta wydał już pieniądze na projekty przebudowy tych ulic, więc ich remont jest następnym etapem realizacji tych inwestycji. Wśród nowości w programie D. Madej znalazły się za to m.in. modernizacja stadionu Promienia czy utworzenie mapy zanieczyszczeń powietrza.

Napisz komentarz »