REKLAMA

Gospodarka

Radny wybuduje myjnię

Opublikowano 05 października 2018, autor: bj

W warsztat samochodowy i myjnię zainwestować chce Piotr Czerwiński, radny miejski z żarskich Kunic. Powstanie u zbiegu ulic Pułaskiego i Zachodniej.

Obok myjni na działce należącej do Piotra Czerwińskiego stanąć ma warsztat samochodowy.

– I jeszcze biuro, z częścią socjalną i gościnną dla klienta, gdzie będzie można poczekać, obejrzeć telewizję, poczytać gazetę czy skorzystać z internetu – zapowiada P. Czerwiński.

Skąd pomysł?

– Mam tę ziemię po teściach. Dzieci budować się tu nie chciały, a ja sam mieszkam niedaleko. Pomyślałem, że warto to zagospodarować, a nie tylko płacić podatki – tłumaczy P. Czerwiński.

Myjnia ma oferować pełen zakres usług, od mycia nadwozia, przez sprzątanie wnętrza. Budynek ma być na tyle wysoki, że będzie można tu wjechać nie tylko osobówką, ale i busem.

– A nawet myślę, żeby docelowo była tu możliwość mycia podwozia. Zobaczę, na ile cała inwestycja będzie rentowna, ale myślę, że sporo osób z Kunic, Mirostowic Dolnych, Janowa, Siodła, które teraz jeżdżą do Żar, będzie chciało korzystać z naszych usług – tłumaczy radny.

Działka ma powierzchnię 1 tys. 150 mkw., a budynek liczył będzie ok. 200 mkw.

P. Czerwiński zamierza sam prowadzić myjnię.

– Warsztat po prostu wynajmę – tłumaczy, choć sam jest absolwentem żarskiej Samochodówki, a także emerytowanym policjantem. – Z dużym doświadczeniem w drogówce, więc te tematy obce mi nie są – zastrzega.

Całość ma być ekologiczna, wyposażona w osadniki oleju. Dojazd prowadzić będzie z ulicy Pułaskiego. Na miejscu znajdzie się też parking. – Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie. W razie czego będzie można to zaadaptować na inną działalność – mówi.

Radny ma już projekt, teraz czeka na pozwolenie na budowę. Ta rozpocznie się na wiosnę. Z budową będzie chciał się uporać do lata.

Napisz komentarz »