REKLAMA

Zdrowie

Skażona woda

Opublikowano 05 października 2018, autor: Justyna Bareła

Bakteria e-coli znowu w wodociągu gminy Niegosławice. Zakaz picia wody bez przegotowania obowiązuje do odwołania w kilku wsiach.

Zakaz picia wody bez przegotowania wydano we wtorek, 2.10. Przyszły wyniki próbek pobranych 25.09.

– Jedna jednostka bakterii na 100 ml wody została wykryta w ujęciu wody, osiem jednostek było w Szkole Podstawowej w Gościeszowicach – tłumaczy Jacek Stępień, powiatowy inspektor sanitarny w Żaganiu. I dodaje: – To bardzo mało, ale w wodzie w ogóle nie powinno jej być. Wodę można pić wyłącznie po przegotowaniu. Podczas kąpieli należy uważać, by nie dostała się do ust. Małe dzieci i osoby chore przewlekle, szczególnie z nowotworem, najlepiej żeby myły się również w przegotowanej wodzie.

Na razie nie wiadomo, skąd bakteria znalazła się w wodzie. Zakaz obowiązuje do odwołania we wsiach: Gościeszowice, Krzywczyce, Międzylesie, Mycielin, Niegosławice, Przecław, Rudziny, Sucha Dolna i  Długie.

W gminie dezynfekowana jest sieć.

– Nie ma konieczności dowożenia wody beczkowozami czy odwoływania zajęć w szkole, woda jest chlorowana. Czekamy na wyniki kolejnych badań – dodaje zastępca wójta gminy Niegosławice, Bartosz Krauze.

Napisz komentarz »