Sparta rządzi

Opublikowano 05 października 2018, autor: hakma

Mecz w Łęknicy pomiędzy dwoma beniaminkami A klasy, którzy są rewelacją rozgrywek, wzbudził wielkie emocje i spore zainteresowanie kibiców.

Do sobotniego popołudnia(29.09) to Sparta Grabik przewodziła w tabeli, na drugim miejscu był ŁKS. Ewentualna wygrana miejscowych niwelowała 3-punktową przewagę jaką mieli grabiczanie nad resztą stawki. Gospodarze przystąpili do meczu z wielkim animuszem. Atakowali bramkę gości, ale gol nie chciał paść. Przemysław Stefanowicz dwoił i się i troił ratując podopiecznych Piotra Makowskiego od utraty bramki. Gdy wszystkim się wydawało, że gol na gospodarzy to kwestia sekund, sędzia w 15 minucie odgwizdał rzut wolny, który mierzonym strzałem przy słupku zamienił na bramkę Przemek Flaga i to goście cieszyli się z prowadzenia. Dopiero w 40 minucie w zamieszaniu na polu karnym Przemysław Stankiewicz strzelił gola wyrównującego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Jedni i drudzy walczyli na całej długości boiska i kiedy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami sędzia odgwizdał w okolicach połowy boiska przewinienie łękniczan. Do piłki poszedł Ryszard Grzebyk i bardzo mocnym strzałem w 85 minucie zaskoczył bramkarza miejscowych ustalając wynik spotkania na 2:1 dla przyjezdnych. Po 7 kolejkach Sparta Grabik przewodzi tabeli A klasy z kompletem punktów.