REKLAMA

Sport

Falstart Sobieskiego

Opublikowano 05 października 2018, autor: jb

Pierwszego meczu w tym sezonie przed własną publicznością siatkarze WKS Sobieski Żagań nie zaliczą do udanych. Przegrali z drużyną BTS Bolesławiec.

Wojskowi gości z Bolesławca u siebie podjęli w sobotę, 29.09. Przegrali po tie-breaku 2:3  Pierwszy set był bardzo zacięty, końcówkę grano na przewagi. Wojskowi przegrali do 25. W drugim wygrali bardziej zdecydowanie do 22. Ale już w trzeciej odsłonie meczu przegrali do 21. Najlepiej spisali się w czwartym secie, który wygrali do 18. Tie break był zacięty, ale przegrany do 13.

Choć rozegrano pięć setów i na koncie drużyny z Żagania jest jeden punkt, trener Artur Chaberski nie jest zadowolony

– To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Może zawodników zjadła trema. Grali u siebie, przyszło dużo kibiców. Było trochę nerwówki. Ta gra nie wyglądała najlepiej. Kontuzję ma nasz najlepszy zawodnik Kacper Gajowczyk, który ma naciągnięte mięśnie brzucha i w ogóle nie mogliśmy skorzystać z jego pomocy. To wszystko złożyło się na wynik – ocenia trener.

W sobotę, 6.10., siatkarze jadą na mecz z drużyną Juve Głuchołazy, u siebie zagrają w sobotę, 13.10. z ekipą MUKS Milicz.

– Po tych dwóch meczach tak naprawdę dopiero wyjdzie coś więcej, czy jesteśmy już dobrze przygotowani, w jakiej formie są zawodnicy. Dla nas najważniejsze są play offy, na razie do startu na początku sezonu podchodzimy spokojnie – dodaje A. Chaberski.

Napisz komentarz »