REKLAMA

Kultura, Oświata

Mali studenci

Opublikowano 05 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Nauka może być dobrą zabawą! A najlepiej wiedzą o tym mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego, którzy uczą się, świetnie się przy tym bawiąc.

W sobotę (29.09) dzieci uczęszczające na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach rozpoczęły zimowy semestr. Pierwszy z serii wykładów został poświęcony sposobom komunikacji od zarania dziejów po dzisiejsze zdobycze technologii. Dzieci miały okazję dąć w trąby, wiązać supełki na sznurach czy nadawać sygnał Morsa. Podczas warsztatów było jeszcze ciekawiej.

Kolejny wykład poświęcony będzie zagadnieniom związanym z warstwami ziemi. Dzieci same je stworzą, budując model z masy solnej. W przyszłości będą poznawać też tajemnice chemii i fizyki.

– Uniwersytet Dziecięcy to miejsce, które inspiruje, uczy oraz odpowiada na dziecięce pytania – mówi Edyta Piskorowska, pomysłodawczyni i prowadząca UD. – Każde spotkanie porusza temat z innej dziedziny nauki. Tematyka będzie różnorodna. Dzieci można zapisywać zarówno na wykłady, jak i na warsztaty.

Zapisz swoje dziecko

Spotkania Uniwersytetu Dziecięcego będą się odbywać raz w miesiącu w weekend. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-14 lat. Na zajęcia pozalekcyjne i Uniwersytet Dziecięcy można się zapisywać pod numerem telefonu 608 31 87 44, osobiście w Żarach przy ul. Wrocławskiej 2/6, odnajdując stronę na Facebooku: www.facebook.com/matrobocik lub wysyłając e-mail na adres: matrobocikzary@interia.pl

Napisz komentarz »