twoj_dom_baner_1000x200_2017

Lider nie odpuszcza

Opublikowano 05 października 2018, autor: TR

Budowlani II w niedzielę, 30 września, pokonali w Jabłońcu miejscową Iskrę 3:0.

Iskra, zajmująca przed tą kolejką 4 miejsce z dorobkiem 9 punktów, podejmowała II drużynę Budowlanych, która z 12 punktami jest liderem B klasy. Mecz toczył się w różnym tempie. Trudny teren, jakim jest boisko w Jabłońcu, powodował, że w obu drużynach pojawiały się błędy w zagranicach, ale grę prowadzili goście i debiutant Dawid Urban w pierwszym kwadransie gry zdobył prowadzenie dla Budowlanych. Gola na 2:0, po długim wyrzucie z autu w pole karne Bartosza Łapy, zdobył Damian Dworczak, pakując piłkę strzałem z woleja do bramki gospodarzy. Wynik mógł się zmienić jeszcze do przerwy, ale zabrakło skuteczności. Druga połowa dalej przebiegała pod dyktando Budowlanych, Iskra groźnie, ale nieskutecznie kontratakowała. Pod koniec spotkania wynik ustalił D. Urban, zdobywając swojego drugiego gola. Tak solidnej zaliczki Budowlani nie oddali już do końca.

– W Jabłońcu zawsze nam się ciężko gra i nie inaczej było tym razem. Wygrana cieszy. Zasłużyliśmy na nią. Chcemy pozostać liderem tabeli tak długo, jak się da. W niedzielę, 7 października, podejmujemy wicelidera Fax Bieniów. Zobaczymy, jak nam pójdzie ? podsumował trener Budowalnych II, Robert Miczke.