REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Sześćdziesiąte urodziny szkoły

Opublikowano 05 października 2018, autor: TR

Jubileusz 60-lecia świętował Zespół Szkół Technicznych w Lubsku (w piątek, 28 września).

Okazję do wspomnień mieli dawni nauczyciele i uczniowie.

– Pamiętam, jak szkoła była jeszcze w budynkach przy ul. XX-lecia, to było pół wieku temu. Rolniczy profil był związany z okolicznymi PGR-ami. Uczniowie kończyli szkołę z prawem jazdy i z wrażeniami z wycieczek po całej Polsce ? wspomina jedna z pierwszych nauczycielek, Barbara Czerniawska.

– Pamiętam wesołe chwile. Kiedyś rozpyliłam trochę gazu łzawiącego w klasie. Nauczyciel się popłakał, a wychowawca dobrze wiedział, kto to zrobił, ale na szczęście wszystko dobrze się zrobiło ? wspomina wiceburmistrz Jasienia, Katarzyna Łuczyńska.

– Do szkoły chodziłem w latach 1975-1981. Pamiętam bardzo dobrze funkcjonującą sekcję akrobatyki sportowej, z którą kilka razy zdobyliśmy mistrzostwo Polski. Na zawody lataliśmy samolotami ? akcentuje były burmistrz Lubska, Bogdan Bakalarz.

– Szkoła średnia to najfajniejszy czas w moim życiu. Raz poszłam na wagary i od razu była wpadka. Wychowawca akurat zadzwonił do domu, bo potrzebował czegoś od trójek klasowych. Odebrała mama i okazało się, że nie ma mnie ani w domu, ani w szkole. I tak się skończyło moje wagarowanie ? wspomina wójt Tuplic, Katarzyna Kromp.

Przy słodkim poczęstunku była okazja powspominać szkolne czasy.

– Najważniejsze jest to, że przyszło tak dużo absolwentów i byłych nauczycieli. To przede wszystkim ich święto. Program artystyczny przypomniał naszą historię, a że obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, nawiązywał także do wydarzeń 1918 roku – podsumowała dyrektor ZST w Lubsku, Alicja Czerniawska.

Napisz komentarz »