REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Wieniawskiego zamknięta

Opublikowano 28 września 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Od poniedziałku, 1 października, ulica Wieniawskiego w Żarach będzie praktycznie nieprzejezdna. Kierowcy będą mogli dojechać tylko do skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego.

Mieszkańców osiedla Muzyków czekają duże utrudnia w ruchu. Ze względu na przebudowę ulicy Wieniawskiego, zamknięty zostanie odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego w stronę ulicy Paderewskiego i Telemanna.

Objazd przez Czerwonego Krzyża

Kierowcy chcący dojechać do ulicy Paderewskiego i na basen Wodnik będą mogli dojechać objazdem od ulicy Szymanowskiego, jadąc przez ulicę Czerwonego Krzyża albo bezpośrednio od ulicy Piastowskiej.

Przeniosą przystanki

Od poniedziałku zostaną przeniesione także przystanki komunikacji miejskiej z ulicy Paderewskiego i Wieniawskiego na ulicę Moniuszki. Autobusy nie będą kursować po tych ulicach.

Do listopada

Remont ul. Wieniawskiego potrwa do 15 listopada. To o 8 tygodni więcej, niż zakładał plan. Prace początkowo miały się zakończyć już 24 września. Opóźnienia spowodowane są przez dodatkowe prace, które trzeba wykonać ze względu na nieuwzględnione na mapach sieci podziemne.

Przebudowa ul. Wieniawskiego kosztuje miasto 6 mln zł. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia na długości 736 metrów, chodniki, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe oraz 6 przejść dla pieszych. Zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna, pojawi się również nowe oświetlenie. Zwiększy się też liczba miejsc do parkowania do 134 i 8 dla niepełnosprawnych.

komentarze »
 1. Żaranin 8 października 2018 10:29 - Odpowiedź

  Ciekawe ile dopłacimy do przystanków przy Ułańskiej i remontu Moniuszki?
  Żary są jednym z nielicznych miast albo jedynym w Polsce, w którym komunikacja miejska się nie opłaca.
  Samozadowolenie władzy może to tylko potwierdzać.
  Chyba potrzebujemy Burmistrza, który poszuka oszczędności np. w spółkach miejskich i przywróci normalną regularną komunikację miejską.

 2. cm 17 października 2018 22:30 - Odpowiedź

  Postawienie w stanie surowym otwartym (wraz z niwelacją terenu) dwupiętrowego skrzydła Szpitala Na Wyspie kosztowała mniej i trwała krócej niż budowa blaszanej wiaty przystankowej z prądem i wodą (ponad rok od rozstrzygnięcia przetargu). Co tu komentować. Wstyd i żenada.

Napisz komentarz »