REKLAMA

Sport

Festiwal strzelecki „Czyżola”

Opublikowano 28 września 2018, autor: hakma

W środę (26.09), Promień Żary w 4 rundzie Puchary Polski pokonał na wyjeździe Fadom Nowogród Bobrzański i awansował do dalszej fazy rozgrywek.

Na mecz pucharowy do Nowogrodu Bobrzańskiego żaranie pojechali w eksperymentalnym składzie, który jednak bez problemu poradził sobie z A-klasowym zespołem Fadomu.

Choć od początku przyjezdni atakowali bramkę gospodarzy to bramka nie chciała paść. Dopiero w 40. minucie drogę do siatki znalazł Jakub Femlak, który w zamieszaniu na polu karnym wepchnął piłkę do bramki.Mimo przewagi podopiecznych Grzegorza Tychowskiego wynik do przerwy brzmiał tylko1:0. W drugiej połowie piłkarze Promienia przycisnęli gospodarzy i do bramki już w 54 minucie trafił Łukasz Czyżyk, który tym golem rozpoczął swój festiwal strzelecki.Podrażniło do miejscowych, którzy w 60 przeprowadzili pokazową akcję, którą strzałem wykończył Tomasz Sawicki. Potem strzelał już tylko „Czyżol. Najpierw w 72. min, potem w 80 i na koniec w 86 z karnego ustalił wynik na 6:1 dla Promienia.

-Ciężko było tutaj pograć piłką,bo warunki były dramatyczne. Najważniejsze jest zwycięstwo i dobra skuteczność Łukasza Czyżyka-podsumował Grzegorz Tychowski, trener Promienia Żary.

Kolejny mecz w Pucharze Polski żaranie rozegrają dopiero na wiosnę.

Wyniki:

Alfa Jaromirowice-Sprotavia Szprotawa,2-1,

Klon Babimost-Dąb Przybyszów,0-7

Piast Czerwieńsk-Arka Nowa Sól, 1-6

Start Płoty-Ikar Zawada, 9-2

Delta Sieniawa Żarska-Korona Kożuchów, 2-4 (dogrywka)

Victoria Szczaniec-Syrena Zbąszynek, 3:2

Budowlani II Lubsko-Odra Bytom Odrzański, 2-1

Carina Gubin-TS Przylep, 0-3

Napisz komentarz »