REKLAMA

Samorząd

Kapelusz zamiast ścianki

Opublikowano 28 września 2018, autor: tr

– On chce tak ją przekazać, jak ja przejąć. Staroście z dżentelmeńskiego słowa został tylko kapelusz – tak o przejęciu ścianki wspinaczkowej od Janusza Dudojcia mówi burmistrz Lubska Lech Jurkowski.

Sprawa przejęcia wartej 200 tys. zł ścianki wspinaczkowej, która ma służyć jako dodatkowa atrakcja nad zalewem „Karaś” w Lubsku, od kilku miesięcy stanowi kość niezgody pomiędzy rywalizującymi o stołek burmistrza Lubska obecnym włodarzem Lechem Jurkowskim a obecnym starostą żarskim Januszem Dudojciem.

– Co stoi na przeszkodzie, żeby tę ściankę przejąć od starostwa? – pytał na sesji, w środę, 26 września, Andrzej Tomiałowicz, przewodniczący Rady Miasta i zarazem instruktor wspinaczki. – Rozmawiałem ze starostą i jest gotów przekazać tę ściankę.

– To jest sprawa dyrektora OSiR w Lubsku, który już raz podpisał sobie porozumienie ze starostą i przejął ścieżkę, a nie miał kontrasygnaty swojego księgowego i nie ma pieniędzy na sprzątanie ścieżki – wskazał L. Jurkowski. – Ja nie mam nic przeciwko temu – zapewnił. Ale chwilę później nie zostawił suchej nitki na staroście.

– On chce tak ją przekazać, jak ja przejąć – rzucił Jurkowski, atakując Dudojcia. – Nie dotrzymał żadnych obietnic, a z dżentelmeńskiego słowa został mu tylko kapelusz – podsumował cztery lata współpracy z powiatem.

Ocena burmistrza nie zbiła z tropu przewodniczącego.

– Czyli jest zgoda burmistrza Lubska? – dopytywał radny Tomiałowicz.

– Wystarczy przyjechać do dyrektora OSiR-u – rzucił krótko burmistrz Lubska.

Napisz komentarz »