Promień gra nadal

Opublikowano 28 września 2018, autor: hakma

19 września odbył się zaległy mecz 3 rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, w którym Promień Żary rozgromił Czarnych Żagań 5:0.

Cztery dni wcześniej odwieczni rywale spotkali się w meczu derbowym, w którym padł wynik bezbramkowy. Spotkanie pucharowe miało być więc rewanżem za sobotnie zmagania. Czarni do Żar przyjechali jednak w bardzo odmłodzonym składzie i na boisku zabrakło podstawowych piłkarzy. W drużynie Promienia trener Grzegorz Tychowski także dokonał przemeblowania i dał szansę do gry graczom rezerwowym. Od początku do końca, mimo naprawdę ambitnej postawy młodych zawodników gości, miejscowi kontrolowali przebieg spotkania. Do przerwy Promień prowadził 1:0 po bramce Jakuba Nowaka w 6 minucie. W drugiej części żaranie dorzucili jeszcze cztery trafienia: Łukasza Czyżyka w 55 min., Pawła Danielewskiego w 59 i 61, a wynik meczu na 5:0, ustalił Aleksander Jelski w 82 minucie.