Szósty mecz bez straty gola

Opublikowano 28 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Szósty mecz bez porażki, w dodatku – bez straty gola – zanotowali Czarni Żagań. W sobotę, 22 września, bez problemu pokonali piłkarzy Piasta Czerwieńsk 3:0.

Mecz ułożył się dla żaganian idealnie, bo ci już od 4. minuty prowadzili. Gola dla Czarnych zdobył Marcin Jankowski, który posłał piłkę do siatki, po tym jak wcześniej bramkarz Piasta ją sparował, po uderzeniu Krystiana Chruścickiego.  Chwilę później na 2:0 miał okazję podwyższyć Andrzej Ciepielowski, który dostał podanie od  „Jankesa”, ale nieczysto uderzył w piłkę. Czarnym do siatki udało się trafić w 32. minucie. Bramkarz gości obronił strzał Jankowskiego, wybijając piłkę przed siebie, ale przy uderzeniu Chruścickiego futbolówka zmieniła lot, gdy dotknął jej jeszcze Tomasz Urban. Rykoszet zmylił golkipera Piasta.

Wynik w doliczonym czasie ustalił w doliczonym czasie rezerwowy Michał Błoński, który wślizgiem sfinalizował dośrodkowanie innego rezerwowego, Kamila Radziszowskiego.

– Cieszy trójka z przodu i zerówka z tyłu. Kolejny, już szósty mecz z rzędu kończymy z czystym kontem – powiedział po spotkaniu z Piastem trener żaganian, Sebastian Horodyski. – Miałem obawy przed mecze z Czerwieńskiem, bo zagraliśmy osłabieni bez dwóch obrońców, pauzujących za kartki: Łukasza Kowalskiego i Daniela Witczaka. Szybko strzelona bramka ustaliła mecz. Kontrolowaliśmy wynik, mieliśmy dużo więcej okazji na zdobycie goli, ale zwycięzców się nie ocenia. Walczymy o awans i coraz lepiej to wygląda.

Po tej wygranej Czarni są już na czwartym miejscu w tabeli.

Czarni Żagań – Piast Czerwieńsk 3:0 (2:0)

bramki: Jankowski (4. min), Urban (32. min) i Błoński (90+3. min)

Czarni: Kulik – O. Horodyski, Adamczyk, Kuleczka, J. Szkarapat, Mastalerz (od 88. min Robaszkiewicz), Chruścicki (od 46. min Ochmański), D. Szkarapat, Ciepielowski (od 82. min Skiba), Urban (od 86. min Błoński) – Jankowski (od 77. min Radziszowski).