REKLAMA

Kronika policyjna

Wysadzili bankomat w powietrze

Opublikowano 28 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kilkanaście tysięcy złotych ukradli złodzieje, którzy wysadzili w powietrze bankomat w markecie Biedronka w Małomicach.

Zuchwały napad miał miejsce  w nocy z niedzieli na poniedziałek, 23/24 września.

– Alarm w markecie uruchomił się o godz. 2:50 – opowiada pani Lilianna, kierowniczka marketu Biedronka przy ul. Małynicza. – Gdy tylko dostaliśmy informację, powiadomiliśmy policję.

Bankomat znajdował się pomieszczeniu przy wejściu do marketu. Trzech zamaskowanych złodziei weszli do niego, rozwalając łomem rozsuwane drzwi wejściowe. Następnie, za pomocą dwóch butli gazowych, wysadzili bankomat w powietrze. Z urządzenia zostały szczątki. Mężczyźni zabrali pieniądze, po czym uciekli.

– Cała akcja trwała może z trzy minuty. Widać, że była solidnie zaplanowana. Policjanci podczas oględzin podkreślali, że napad był dziełem zawodowców.

Policjanci poszukują złodziei.

– W związku z prowadzonym śledztwem i jego dobrem nie udzielamy informacji – zastrzega sierż. szt. Monika Broda, p.o. oficera prasowego KPP Żagań. – W tej spawie obecnie współpracujemy z wydziałem kryminalnym i specjalistą z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Biedronka w Małomicach działa od października ubiegłego roku.

– Nie wiemy, czy w miejscu starego pojawi się nowy bankomat. Szczerze powiem, że po tym napadzie, z obawy o bezpieczeństwo klientów i pracowników, nie chcielibyśmy go tutaj mieć – przyznaje „Regionalnej”.

Wymiana uszkodzonych drzwi wejściowych i szyb będzie kosztować właściciela sklepu kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Napisz komentarz »