REKLAMA

Kronika policyjna

Rzucił się na prokuratora

Opublikowano 28 września 2018, autor: bj

Roman T. (30 l.), oskarżony o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała, których skutkiem była śmierć Jerzego D. (?56 l.) z Mierkowa, podczas rozprawy w sądzie wyzwał prokuratora.

Roman T. odpowiada przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze. Razem z nim na ławie oskarżonych siedzi Artur Ł. (24 l.), który usłyszał zarzut rozboju. Obaj mężczyźni we wrześniu 2017 r. wdarli się do mieszkania Jerzego D., rencisty z Mierkowa. Roman T. bił, kopał swoją ofiarę. Skakał po mężczyźnie i dźgał go nożem. Jak doliczyli się śledczy – 9 razy. Z mieszkania ukradli zegarki. Jerzy D. się wykrwawił. Ślady krwi w jego domu znaleźli sąsiedzi. Powiadomili policję, która po kilkudniowych poszukiwaniach aresztowała Romana T. i Artura Ł. 

Prokuratura Rejonowa w Żarach oskarżyła Romana T. o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią i o rozbój z użyciem noża, a Artura Ł.- o rozbój.

Roman T. miał już na konie poważne przestępstwa. Z więzienia wyszedł w kwietniu 2017 r. Na kilka dni przed napadem na Jerzego D., zaatakował innego człowieka. Ukradł mu pieniądze.

 

Nawet dożywocie

Pierwsza rozprawa w ich procesie odbyła się na początku lipca. Przesłuchani na niej zostali oskarżeni i dziewięcioro świadków.

– Część z nich skorzystała z prawa do odmowy składania zeznań jako osoby najbliższe dla oskarżonych – zastrzega Diana Książek-Pęciak, rzeczniczka Sądu Okręgowego.

Podczas wtorkowej (18.09.) rozprawy sąd przesłuchał kolejnych 8 świadków i biegłego.

– W trakcie tej rozprawy oskarżony Roman T., w reakcji na wniosek prokuratora, zwrócił się do niego wulgarnymi słowami – dodaje D. Książek-Pęciak. Ale to nie wszystko. Potem próbował się rzucić w jego kierunku. Powstrzymali go policjanci. Celem ataku był Rafał Augustyniak, reprezentujący żarską prokuraturę.

Sąd ukarał Romana T. umieszczeniem w celi izolacyjnej na 14 dni.

Kolejna rozprawa odbędzie się 13.11. Arturowi Ł. grozi od 3 do 15 lat. Roman T. może zostać skazany nawet na dożywocie.

Napisz komentarz »