REKLAMA

Praca

Dostali, ale mniej

Opublikowano 21 września 2018, autor: Justyna Bareła

Dodatkowe pieniądze dla bezrobotnych z rezerwy ministra dostały Powiatowe Urzędy Pracy w Żarach i Żaganiu. Ale po 100 tys. zł mniej niż planowały.

PUP w Żaganiu wnioskował o 320 tys. zł, dostał 218 tys. zł.

– Nie wiemy dlaczego mniej, bo wykonanie Funduszu Pracy mamy dobre. Wniosek składaliśmy 1 sierpnia. Cieszymy się, że te pieniądze w ogóle przyszły, bo gdyby dotarły do nas jeszcze później, musielibyśmy je zwrócić przez to, że nie bylibyśmy w stanie ich wydać i rozliczyć w tym roku – przyznaje Wioletta Tybiszewska, dyrektor PUP.

W PUP pieniądze dzielone będą w poniedziałek. – Planowaliśmy je na staże, roboty publiczne, refundacje miejsc pracy i dotacje na założenie własnej firmy. Zrezygnujemy ze staży, bo trwać muszą minimum trzy miesiące, a trzeba jeszcze przeprowadzić nabór. Zdecydujemy, czy dołożyć pieniędzy do robót czy do dotacji i od razu w przyszłym tygodniu przyjmować będziemy wnioski – dodaje W. Tybiszewska.

Żarski PUP wnioskował o 318 tys. zł, dostał 218 tys. zł. -Wnioski już przyjmujemy, im szybciej zostaną złożone tym lepiej. – mówi Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP. W urzędzie są dodatkowe pieniądze na 14 staży, 7 dotacji na założenie własnej formy i 4 doposażenia stanowisk pracy.

Z pieniędzy korzystać mogą bezrobotni powyżej 30 roku życia.

Napisz komentarz »