REKLAMA

Polityka

Nie chcą rządzić

Opublikowano 21 września 2018, autor: Justyna Bareła

Aż do poniedziałku, 24.09., można zgłaszać kandydatów do Rady Miasta w Iłowej. To wyjątek, bo wszystkich kandydatów można było zgłaszać do 17.09. Ale w Iłowej chętnych nie ma!

Jeżeli w Iłowej nic się nie zmieni,mieszkańcy w ogóle nie będą głosować na radnych w najbliższych wyborach.

Z 5 tysięcy 509 wyborców kandydować w Iłowej postanowiło tylko… 15 osób. Wszyscy startują z komitetu, który na burmistrza popiera Pawła Lichtańskiego. W gminie nie zarejestrował się żaden inny komitet.

Oznacza to, że na jedno miejsce w radzie jest jeden kandydat.

-W takiej sytuacji wyborów się nie przeprowadza. Zgodnie z przepisami Gminna Komisja Wyborcza poprosiła o wydłużenie terminu zgłaszania kandydatów. Jeżeli nikt się nie zdecyduje, ci już zarejestrowani zostaną powołani na radnych bez głosowania mieszkańców, a samą decyzją komisji z dniem 21 października – tłumaczy Stanisław Blonkowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze.

-Kandydatów na radnych można rejestrować u nas w piątek (21.09.) i poniedziałek (24.09.) i w sobotę (22.09.). Zapraszamy do pokoju nr 8 w Urzędzie Miasta – dodaje Ewa Gaweł, przewodnicząca komisji.

Jeżeli nikt więcej się nie zgłosi, skład Rady Miasta pozostanie prawie taki sam.

– Przez cztery lata kadencji dobrze współpracowało mi się z radnymi, stąd moja taka moja propozycja kandydatów- mówi burmistrz Paweł Lichtański.Oprócz niego i jego radnych startować nie chce nikt.

Jeżeli do poniedziałku nikt więcej się nie zgłosi, w radzie pozostanie 11 dotychczasowych radnych: Franciszek Przynoga, Waldemar Leszcz, Tomasz Słomiński, Mirosław Wdowiak, Artur Mutwil, Maria Żołnowska, Mieczysław Jakubowicz, Wiesława Gajda, Zygmunt Sygnowski, Ilona Krawczyk i Edward Lesiak. W miejsce Krystiana Siudego, Aliny Jung, Krystyny Burnat i Piotra Szymczaka P. Lichtański wystawił pełnomocnika swojego komitetu Fryderyka Roszaka, radnego poprzednich kadencji Roberta Goca, Romana Jędrasa z Konina Żagańskiego i sołtys Wilkowiska Agatę Parfianowicz.

Napisz komentarz »