REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Kiedy pojemy w KFC

Opublikowano 21 września 2018, autor: bj

Pełną parą idzie praca na placu przy ul. Katowickiej tuż obok McDonald`s w Żarach. Powstaje tu sieciowa restauracja pod szyldem KFC i lokale na wynajem.

Za tymczasowym płotem wyrastają dwa budynki, a na nim już kusi baner reklamowy z wizualizacją komputerową. Na mniejszym obiekcie jest logo restauracji KFC. Kiedy pierwsi klienci restauracji zamówią ulubione dania? Właściciel marki czyli firma AmRest zaostrza nam apetyt. – Nie mamy jeszcze konkretnych danych odnośnie terminu otwarcia – mówi Maria Grzybowska.

Przybliżony termin podaje za to właściciel terenu (żarski przedsiębiorca), na którym powstaje inwestycja – ma być ona oddana w II kwartale 2019r.

Przypomnijmy. Pozwolenie na budowę już w czerwcu wydało żarskie starostwo. Dotyczy ono dwóch budynków na jednej działce, przy ul. Katowickiej w Żarach, tuż obok budowanego na nowo Lidla i McDonald`sa. Jeden z budynków, parterowy, ma mieć funkcję gastronomiczną (to w nim będzie restauracja KFC). Drugi, piętrowy (o pow. 1 tys. 800 mkw.), handlowo-biurowy, z pomieszczeniami pod wynajem, stanie obok. Pomiędzy nimi pojawić się ma parking na 60 aut.

Samo KFC będzie miało powierzchnię 200 mkw., będzie wysokie na ok. 5,5 metra, z szeroką na 19 metrów elewacją frontową. Sala restauracyjna zajmie ok. 65 mkw., a kuchnia – 70mkw. Do tego zaplecze magazynowe z chłodniami, część socjalna dla pracowników i toalety dla klientów.

W restauracji maksymalnie przebywać będzie 40 klientów i 9 osób personelu.

Napisz komentarz »