REKLAMA

Wasze sprawy

Sajgon na Słowackiego

Opublikowano 21 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

– Na podwórku mamy straszny Sajgon a pod oknami – smród i muchy! – denerwują się mieszkańcy kamienic z ul. Słowackiego 20-25. Ktoś im podrzuca śmieci.

– Chcemy zaapelować do tych, którzy nam śmiecą pod oknami, że będziemy ich nagrywać i ścigać – ostrzega Wojciech Dudar. – Z kontenerów korzysta kilka kamienic, w tym nowych najemców jednej z nich. Na podwórko wchodzi też sporo osób obcych.  Dochodzi do sytuacji, w której pod koniec tygodnia śmieci lądują pod zapchanymi pojemnikami.

-Pod oknami mamy muchy i smród a nawet szczury – mówi kolejny mieszkaniec.  -Nasze podwórko jest specyficzne, bo dzieli je kilka wspólnot, najemcy lokali socjalnych a także wspólnota wyznaniowa.  Nie brakuje tutaj alkoholowych libacji. Dlaczego my mamy cierpieć?

Zaproszona na podwórko przez mieszkańców (18.09.) Wanda Winczaruk, przewodnicząca Rady Miasta zapewniła, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie jednej pergoli śmietnikowej, zamykanej na klucz. – Takie rozwiązanie przerabiałem w swojej dzielnicy i zdało egzamin – mówiła.

Również obecni na wtorkowym spotkaniu strażnicy miejscy zapewnili, że będą częściej monitować podwórko.  Roman Ciszewski, naczelnik wydziału nieruchomości w Urzędzie Miasta tłumaczył, że magistrat nie może wysiedlić najemców lokali socjalnych poza miasto, bo nie chce tworzyć gett. – Aby postawić pergolę w miejsce pojemników potrzeba jest zgoda konserwatora zabytków, bo to teren jego ścisłej ochrony – podkreślił.  – Niech wasze wspólnoty coś zaproponują, wspólnie siądziemy i przeanalizujemy to rozwiązanie z pergolą.

Napisz komentarz »