REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jedną nogą byłem w trumnie

Opublikowano 21 września 2018, autor: Norbert Królik

Dramat Damiana Onuchowskiego (51 l.) z Żar. Zamiast jechać na zawody Ironmana wylądował w stanie krytycznym szpitalu – To cud, że żyję – mówi w rozmowie z Regionalną po wyjściu ze szpitala żarski trithlonowiec.

W jakim stanie trafiłeś do szpitala?

Damian Onuchowski. To był początek sierpnia. Byłem w bardzo mocnym treningu, bo przygotowywałem się do pierwszego w moim życiu pełnego Ironmana (zawody trithlonowe 3,86 km pływania, 180,2 km jazda na rowerze i 42 km 195 m biegu.- przyp. red). I nagle 12 dni przed zawodami – gorączka i dreszcze. Byłem przekonany, że to niegroźna infekcja. Nie poszedłem do lekarza. Zacząłem się leczyć domowymi sposobami. Lekarstwa pomagały tylko na kilka godzin. Gorączka wracała. Pojawiły się bardzo silne bóle mięśniowe. Mój stan się pogarszał. Trafiłem do lekarza, który po badaniach krwi pozostawił mnie w szpitalu. Dzień później przewieziono mnie na OIOM w 105 Szpitalu Wojskowym. Mój stan pogarszał się z godziny na godzinę. Przestały pracować płuca i inne organy. 9 sierpnia wprowadzono mnie w śpiączkę farmakologiczną. Stan określono jako krytyczny. Lekarze mówili, że szanse na moje przeżycie są minimalne.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 880

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »