Blamaż Unii

Opublikowano 21 września 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W trzeciej rundzie Pucharu Polski Unia Kunice trafiła na czwartoligowy TS Przylep.

Gospodarze wybiegli na murawę w bardzo okrojonym składzie. Na ławce rezerwowych zasiadł tylko jeden zmiennik, a na murawie zagrał zespół sklecony naprędce z tych zawodników, który stawili się na mecz. Już w pierwszej połowie było 4:0 dla gości i nic nie wskazywało, że Unia będzie w stanie nawiązać z nimi jakąkolwiek walkę. W drugiej części spotkania przyjezdni dołożyli jeszcze pięć bramek i na tablicy wyników, nieliczni kibice aż do 89 minuty, oglądali wynik 9:0. Wtedy to honorowego gola dla miejscowych zdobył Seweryn Krajewski. Jakby tego było mało swoje odejście z funkcji prezesa Unii ogłosił Rafał Ciesielski.

– Czas już dać szansę innym. Może będą mieli pomysł na klub. Dzisiejszy mecz i wynik potwierdza tylko, że coś jest nie tak. Młodzi zawodnicy nie chcą grać, a nawet nie raczą poinformować nikogo, że nie będzie ich na meczu-stwierdził Rafał Ciesielski, bramkarz Unii Kunice.-Dlatego moja decyzja jest nieodwołalna. Oczywiście będę starał się pomagać drużynie na bramce i będę prowadził grupę młodzieżową Unii- dodał R. Ciesielski.

W innych meczach pucharowych Piast Iłowa nieoczekiwanie przegrał z Ikarem Zawada 2:3, Delta Sieniawa pokonała Energetyka Dychów 4:0, Sparta Grabik przegrała z Koroną Kożuchów 6:1, ŁKS Łęknica po bardzo zaciętym pojedynku uległ Falubazowi 2:3, Sprotavia wygrała 6:2 z Mewą Cigacice,a Budowlani II Lubsko pokonali Pogoń Wschowa 4:3.