REKLAMA

Sport

Piast samodzielnym liderem

Opublikowano 21 września 2018, autor: Jakub Kłyszejko, hakma

Wszyscy ostrzyli sobie zęby na hit okręgówki. Spotkanie było nawet transmitowane przez jedną z internetowych telewizji. Piast szybko załatwił jednak sprawę i wywiózł z Nietkowa komplet punktów.

Odra Nietków – Piast Iłowa 0:2 (0:2).

Bramki: Góral (2), Tutak (10).

Odra: Szczotarski – Danyło, Kudła, Piotrowski, Wojciechowski (od 75. min Warszawski), Rubacha, Kuczak (od 60. min Stanisławiszyn), Kopacz, Kaczorowski żk, Mućka żk, Juszczak.

Piast: Puchalski – Koseła, Wdowiak, Słomiński, Kravchuk żk (od 63. min Jaworski żk), Bagiński, Douglas (od 79. min Kraszewski), Góral, Borkowski, Kleszczyński (od 90. min Radomirski), Tutak (od 49. min Klisowski).

Mocno osłabieni gospodarze (brakowało kilku podstawowych graczy m.in. Remigiusza Chyły, Patryka Bartoszewskiego, Patryka Trzmiela, Grzegorza Lipińskiego, czy Pawła Majorczyka) zebrali dwa mocne ciosy już w pierwszych minutach meczu. Kapitan Mateusz Góral najpierw uderzył w poprzeczkę, a później kompletnie niepilnowany zdołał celnie dobić swój strzał i wyprowadził zespół na prowadzenie. Odra nie zdążyła się otrząsnąć po stracie gola, a już było 0:2. Kolejny stały fragment gry, precyzyjne dośrodkowanie i napastnik Piasta Kamil Tutak mógł się cieszyć z gola. Piłka po drodze otarła się jeszcze o obrońcę Odry, ale sędzia zaliczył bramkę naszemu zawodnikowi. Takiego obrotu spraw nikt się spodziewał. Podopieczni trenera Grzegorza Borkowskiego imponowali boiskowym wyrachowaniem. Od początku widać było, że przyjechali do Nietkowa po komplet punktów i robili wszystko, by ten cel osiągnąć. Odra w żaden sposób nie potrafiła odpowiedzieć. Piast pozostał liderem okręgówki. Warto zaznaczyć, że ma na swoim koncie wyjazdowe zwycięstwa w Żaganiu, Żarach i Nietkowie. Teraz iłowianie będą mierzyć się z teoretycznie słabszymi rywalami.

Okiem trenera

Mirosław Nowakowski (Odra): – Nie spodziewałem się, że Iłowa ruszy na nas tak mocno. To nie było tak, że nas zaskoczyli. Bardziej to my zawiedliśmy. Gratuluję przeciwnikom, bo nie jest łatwo wygrać w Nietkowie. Szanuję ten zespół za to, że potrafi wygrywać na trudnych terenach. Trener Borkowski potrafił dobrać odpowiedni system gry pod swoich zawodników, ale to nie moja bajka. My staramy się inaczej grać w piłkę. Iłowa jest natomiast bardzo skuteczna. Druga połowa była nieco lepsza, ale wynik determinował poczynania rywala.

 

Co słychać u innych?

Unia Kunice w końcu wygrała mecz, pokonując Schnug Chociule 3:0 po dwóch bramkach Mariusza Kościeszy i jednej Denisa Matuszewskiego.

Delta Sieniawa Żarska wysoko wygrała z Mieszkiem Konotop 6:3. Bramki dla sieniawian strzelili:Adrian Mentel, Kornel Szymański, Jonatan Rybaczek, Łukasz Żółtański, Dominik Erazmus. Jedną bramkę Mieszko strzelił sobie sam.

Napisz komentarz »