REKLAMA

Sport

Chroma szykuje się do ligi

Opublikowano 21 września 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W ubiegły weekend(15-16.09) drugoligowa drużyna Chromy Żary wzięła udział w towarzyskim jesiennym turnieju koszykówki mężczyzn w Kątach Wrocławskich

Wszystkie zespoły: Polkąty Maximus,WKS Śląsk Wrocław i Chroma Żary potraktowały zawody jako przygotowanie do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu. Podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka w niedzielę rozegrali dwa mecze. Pierwszy ze Śląskiem Wrocław od początku do końca przebiegał pod dyktando żaran, którzy wygrali z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska 70:64. Drugie spotkanie miało jednak inny przebieg. Mecz z gospodarzami turnieju Chroma musiała grać zaraz po poprzednim spotkaniu i niestety zmęczenie wzięło górę. Do końca pierwszej części żaranie nawiązali równorzędną walkę z gospodarzami, ale w drugiej połowie ewidentnie brakło im sił. Chromik przegrał ostatecznie 69:89.

-W drugim meczy ewidentnie zabrakło zawodnikom sił. Potraktowaliśmy te spotkania sparingowo i mogliśmy przećwiczyć zagrania, które ćwiczymy na treningach. Zespół powoli się zgrywa i potrzebuje na to czasu, a takie turnieje są do tego wspaniałą okazją -podsumował Łukasz Rubczyński, trener Chromy.- W sobotę(22.09) zagramy ostatni sparing z pierwszoligowym WKK Wrocław i będziemy czekać na pierwszy mecz ligowy. Chcemy wygrywać u siebie i powalczyć na wyjazdach o cenne punkty- dodał żarski szkoleniowiec.

WKS Śląsk Wrocław- Polkąty Maximus 70:64

Chroma Żary- WKS Śląsk Wrocław 78:70

Chroma Żary- Polkąty Maximus 69:89

Napisz komentarz »