REKLAMA

Sport

Cel: I liga!

Opublikowano 21 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Deklaruje Jędrzej Jasnos, kapitan i zarazem lider żagańskich siatkarzy WKS Sobieski.

Regionalna: Zamieniłeś Gwardię Wrocław na Sobieskiego Żagań.

Zadzwonił do mnie trener żaganian, z bardzo konkretną propozycją. Zapewniono mnie, że Sobieski przechodzi przebudowę, kompletuje super skład, z aspiracjami na pierwszą ligę. Do zamiany Wrocławia na Żagań  skłoniła mnie też bliskość Zielonej Góry, w której studiuję. Będę miał bliższe dojazdy i łatwiej będzie mi pogodzić naukę z treningami.

O co powalczy „nowy” Sobieski?

Do drużyny dołączyło sporo chłopaków, z którymi grałem w innych klubach, lub znam ich z ligowych boisk. Myślę, że razem stanowimy dużą wartość. Jeśli się zgramy i zrozumiemy na parkiecie, będzie dobrze. Celem minimum jest awans do fazy finałowej II ligi, szczytem marzeń będzie awans do I ligi. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Najważniejsze, aby żagańscy kibice mogli oglądać fajne, zwycięskie widowiska i Arena zapełniała się do ostatniego miejsca.

Kto może wam pokrzyżować szyki?

Wzmocniona siatkarzami z Żagania Astra Nowa Sól będzie mocna, ale nie na tyle, aby nam zagrozić. Myślę, że najgroźniejszy będzie naszpikowany gwiazdami Chrobry Głogów. Myślę, że ogólnie nasza grupa będzie silniejsza, niż rok temu, z racji tego, że staje się coraz bardziej „dolnośląska”.

Napisz komentarz »