REKLAMA

Kronika policyjna

Uwaga, Amerykanie jadą!

Opublikowano 21 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Wpadli w poślizg i skosili znaki drogowe. Amerykańcy żołnierze z impetem zjechali z drogi krajowej nr 27 w kierunku Żagania.

Do groźnej kolizji doszło w czwartek, 13 września. Zjeżdżając z drogi krajowej w Nowogrodzie Bobrzańskim w kierunku Żagania ciężarówka wojsk USA wpadła w poślizg i skosiła znaki drogowe. Kierowcy innych pojazdów podkreślali, że amerykańscy żołnierze pruli jak szaleni, mimo, że nawierzchnia drogi była śliska od deszczu.  Rozpędzona ciężarówka wpadła w poślizg, obracając się i wpadając na wysepkę. Pojazd ściął znaki, ale na szczęście  – nie uszkodził jadących obok aut.

Przypomnijmy – to nie pierwszy raz… W czerwcu br., w ciągu jednego dnia, miały miejsce dwa zdarzenia z udziałem Jankesów. Amerykańska kolumna przez awarię swojej ciężarówki zablokowała dolnośląską nitkę A4.  Tego samego dnia czterech amerykańskich żołnierzy jechało lancią voyager  zielonogórską Trasą Północną w kierunku Żagania. Przy zjeździe na S3, amerykański kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z ciężarówką z naczepą. A w  lipcu Amerykanie uderzyli w nowo wyremontowany wiadukt kolejowy na ul. Żelaznej, w Żaganiu.

Napisz komentarz »