REKLAMA

Sport

Sobieski coraz lepszy

Opublikowano 21 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dwie porażki i dwa zwycięstwa to bilans żagańskich siatkarzy w czterech ostatnich sparingach.

 Najpierw w środę (12.09) „wojskowi” pokonali u siebie 3:1 (25:22, 30:28, 22:25, 25:17) drugoligowców z KU AZS Uniwersytet Zielonogórski.

– Rywale mocno postawili nam poprzeczkę, ale to był nasz pierwszy sparing po zgrupowaniu i nie wszystko funkcjonowało tak, jak powinno  – powiedział po spotkaniu trener żaganian, Artur Chaberski.

W weekend Sobieski wystąpił w Turnieju Winobraniowym, w Zielonej Górze. Zajął tam drugie miejsce, a MVP drużyny został Paweł Gajowczyk. Tym razem żaganianom udanie zrewanżowali się akademicy z KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, wygrywając 3:2. W kolejnym meczu Sobieski łatwo uporał się z siatkarzami z Kołobrzegu, by w trzecim spotkaniu pokonać  silnego Orła Międzyrzecz 3:2. 

– Chłopcy pokazali charakter. Ciągle jeszcze są na etapie zgrywania i testowania różnych ustawień na parkiecie – dodał Chaberski. – Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. W zespole jest naprawdę ogromny potencjał, który zaprocentuje w przyszłości.

W najbliższy weekend (22-23.09.) nasi zagrają w kolejnym turnieju, w dalekim Kołobrzegu. Ich rywalami, oprócz gospodarzy będą ekipy Stoczniowca Gdańsk i Stali Grudziądz. Ligę zainaugurują tydzień później, 29 września, podejmując u siebie BTS Elektros Bolesławiec.

Napisz komentarz »