Traper gromi

Opublikowano 21 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Lider żagańskiej klasy B, Traper Chichy, nie dał szans Piastowi Wichów, gromiąc go 4:0.

W niedzielnym meczu 4. kolejki (16 września) piłkarze z Chich od początku bombardowali bramkę gości. Pierwszego gola zdobyli już w 8. minucie, za sprawą Andrzeja Cichanowicza. Piast popełniał fatalne błędy w obronie, czego efektem były kolejne trafienia. W 19. minucie do ich siatki trafił Grzegorz Nowakowski, a w 30. – Maciej Pawłowski. Ostatni kwadrans pierwszej odsłony to nieoczekiwana zamiana ról. Przegrywając 0:3 piłkarze Piasta próbowali strzelić choćby gola honorowego. Blisko był Daniel Duszyński. W 37. minucie zawodnik gości najwyżej wyskoczył do dośrodkowania, ale po strzale głową, futbolówka o centymetry minęła słupek. Dwie minuty później blisko pokonania bramkarza Trapera był Piotr Chomicz, który próbował go zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego. Piast atakował również po przerwie, ale to gospodarze zdołali umieścić piłkę w siatce. W 73. minucie wynik ustalił Andrzej Pitura. Po tym zwycięstwie Traper umocnił się na pozycji lidera. Prowadzi z kompletem czterech zwycięstw i 13 golami.