Tłoki wygrały Ligę Michała

Opublikowano 21 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Drużyna Tłoków Lubsko – Jasień wygrała finał Amatorskiej Ligi Michała w piłce iatkowej.

W finale, który był zwieńczeniem zmagań ligowych, w żagańskiej Arenie awansowały cztery drużyny. W półfinałach Żubry Brzeźnica pokonały Pasjonatów Żagań 2:0 (25:18, 25:21) a Tłoki Lubsko – Jasień nie dały szans siatkarzom Macron Wymiarki 2:0 (25:22, 25:20). W finale pocieszenia – o trzecie miejsce – Macron okazał się lepszy od Pasjonatów, wygrywając 3:0 (25:13, 25:21, 25:20).  W wielkim finale Żubry po zaciętym pojedynku nie dały rady Tłokom. To był mecz godny finału ligi. Żadna z drużyn nie odpuszczała. Żubry prowadziły w setach 2:1 i w czwartym secie miały zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale waleczne Tłoki odrobiły straty i doprowadziły do tie-breaku, wygrywając go i całe spotkanie 3:2 (24:26, 25:17, 19:25, 25:22, 15:9).

Wszyscy finaliści dostali okazały puchary oraz upominki. –  Jak się okazuje chętnych amatorów  siatkarzy jest dużo w naszym powiecie. Miejmy nadzieję, że Liga będzie rozgrywana co roku i na stałe wpisze się w kalendarz sportowy miasta – mówi organizator Ligi Michała, Piotr Grabkowski.