REKLAMA

Samorząd

Kowal na burmistrza?

Opublikowano 14 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą, aby ich kandydatem na burmistrza Żagania był Sławomir Kowal.

Żagańskie SLD nadal nie zdecydowało, kogo poprze w wyborach na burmistrza.

– W wewnętrznym sondażu partii wygrał były burmistrz Żagania, Sławomir Kowal, który uzyskał ponad 60 procent głosów. Drugi był Andrzej Katarzyniec (30%), resztę dostał Daniel Marchewka – zdradza nam lider żagańskiego SLD, Tadeusz Wołoszyn.

Obecnie partia przekonuje S. Kowala, aby wystartował w wyborach. Przypomnijmy, w 2012 roku, po dziesięciu latach rządów, Kowal został odwołany przez żaganian w referendum. Mimo tego, ponownie spróbował swoich sił, ale przegrał w drugiej turze, z obecnym burmistrzem Danielem Marchewką. Obecnie jest radnym Sejmiku Wojewódzkiego, doradza firmom na Dolnym Śląsku.

– To miłe, że ktoś o mnie pamięta w Żaganiu, ale polityka w tym mieście mnie nie interesuje. Pozostał tylko sentyment – powiedział nam w czwartek, 13 września, S. Kowal. – Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem, gdzie będę startował. A w wyborach na burmistrza życzę mieszkańcom dużo rozwagi, aby nie powtórzyli błędu z 2013 roku.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Kowal wystartuje ponownie do Sejmiku, z listy Platformy Obywatelskiej. Ma być na niej trójką.

Napisz komentarz »