REKLAMA

Praca

Na szkolenia i staże

Opublikowano 14 września 2018, autor: Justyna Bareła

Dodatkowe 50 tys. 900 zł wpłynęło do Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach. Pójdą na szkolenia w zawodach deficytowych albo osób powyżej 45 roku życia.

– To są pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleń dla pracodawców i pracowników – precyzuje Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP.

Oferta dotyczy zawodów deficytowych w powiecie (np. kierowcy samochodów ciężarowych, pracownicy budowlani, kucharze, pielęgniarki) albo osób powyżej 45 roku życia.

– Im szybciej składane będą do nas wnioski o dofinansowanie, tym lepiej. Trzeba pamiętać, że szkolenie musi zakończyć się jeszcze w tym roku, konieczne jest potwierdzenie kwalifikacji np. certyfikat, zaświadczenie, które też jeszcze musi być wydane w tym roku, żeby dofinansowanie rozliczyć – tłumaczy Ż. Wójcicka.

PUP w Żaganiu dodatkowych pieniędzy poszukał z własnych oszczędności.

-To są pieniądze wcześniej już przyznane, ale np. niewykorzystane przez dłuższe zwolnienie chorobowe albo porzucenie miejsca pracy – tłumaczy Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP. – Postanowiliśmy je podzielić na nowo na staże dla osób do 30 roku życia i prace interwencyjne dla osób do 30 roku życia. Ze staży skorzystać może 9 osób, 4 osoby możemy skierować na prace interwencyjne. Wnioski na staże przyjmowane są do 25.09., a na prace interwencyjne – do 28.09.

Napisz komentarz »