REKLAMA

Kronika policyjna

Wygina śmiało ciało

Opublikowano 14 września 2018, autor: jb

Sporymi umiejętnościami gimnastycznymi wykazał się złodziej, który włamał się do apteki Centrum Zdrowia przy placu Słowiańskim w Żaganiu. Udało mu się wejść i wyjść przez okienko, które służy do obsługi klientów w nocy.

Mężczyznę, który w połowie wystaje z aptecznego okienka i próbuje wyjść, zauważyły dwie osoby, które szły w nocy w niedzielę (9.09.) po placu Słowiańskim.

Świadkowie wezwali policję.

– Zgłoszenie odebraliśmy po godz. 1.00 w nocy. Dyżurny przez cały czas rozmawiał przez telefon ze świadkami, którzy ostrożnie szli za sprawcą. Widzieli, jak siada na ławce i zaczyna przeliczać skradzione z apteki pieniądze – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Za złodziejem ruszył patrol. 28-latek próbował uciekać, ale został zatrzymany.

– To dzięki czujności i pomocy świadków funkcjonariusze mogli natychmiast podjąć działania, które pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny – przyznaje A. Jaszczuk.

Jego łupem nie padły leki czy kosmetyki, złodziej wolał pieniądze.

– Zniszczone zostało okienko, przez które wszedł, wewnątrz żadnych dewastacji nie było. Złodziej szukał pieniędzy, przetrząsał szuflady. Nie mógł wiedzieć, że nie przechowujemy dużych kwot. W aptece pozostały jedynie drobne pieniądze do wydawania – mówi Krzysztof Ziubrak, rzecznik sieci aptek Centrum Zdrowia.

Gimnastyczny włam do apteki zakończył się dla 28-latka tymczasowym aresztowaniem i dwoma zarzutami – za włamanie i kradzież, a przy okazji okazało się, że we wrześniu ukradł wiązki kabli z kontenerów jednej z firm w Żaganiu.

Napisz komentarz »