REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Złote i diamentowe gody

Opublikowano 14 września 2018, autor: TR

Małżeństwa z gminy Lubsko, które przeżyły razem 50 i 60 lat, otrzymały medale nadane przez prezydenta RP.

Złote i diamentowe pary medale otrzymały w środę, 11 września, w Lubskim Domu Kultury.

Medale z okazji złotych godów dostali: Maria i Józef Baliccy, Maria i Stanisław Czahajda, Helena i Roman Gazdowscy, Kazimiera i Tadeusz Gorczyca, Teresa i Feliks Jackiewicz, Anna i Henryk Jurkowscy, Helena i Edmund Kordas, Wiesława i Wojciech Kowalczyk, Teresa i Ryszard Lewandowscy, Regina i Józef Milewscy, Michalina i Saturnin Perzanowscy, Teresa i Józef Poszwa, Stanisława i Henryk Rałowiec, Alicja i Mieczysław Romanowscy, Henryka i Władysław Rosiak, Jadwiga i Stanisław Rosińscy, Wanda i Stanisław Tysiewicz, Krystyna i Zygmunt Wąsik, Barbara i Stanisław Zaklika, Zofia i Adam Żarnowscy.

Medale z okazji diamentowych godów otrzymali:  Janina i August Burda, Krystyna i Tadeusz Jasinowscy, Alina i Franciszek Kaszek, Stanisława i Władysław Mech.

Jak zdradzili nam jubilaci, trwające 50 lat małżeństwo może zacząć się od miłości od pierwszego wejrzenia.

– Poznaliśmy się na zabawie w Strykowie pod Łodzią. Ja byłem w wojsku, a Teresa tam mieszkała. Wkrótce się pobraliśmy. Po wojsku wróciłem do Lubak już z żoną ? wspomina Ryszard Lewandowski.

– Żeby przeżyć ze sobą tyle lat, trzeba być elastycznym i wzajemnie się wspierać, a czasem ustąpić ? zdradza receptę na szczęśliwe małżeństwo Teresa Lewandowska.

Dla jubilatów, w kawiarence LDK, przygotowano poczęstunek. Były też życzenia od bliskich.

 

 

 

Napisz komentarz »