REKLAMA

Sport

Parkrun na piątkę

Opublikowano 14 września 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Już 5 lat uczestnicy żarskiego Parkrunu przemierzają ścieżki Zielonego Lasu. W ubiegłą sobotę (8.09) obchodzili okrągły jubileusz.

Nie zabrakło okolicznościowego tortu i prezentów, ale najważniejszy był bieg, na starcie którego stanęło prawie 100 zawodników. Pierwszy bieg na pięciokilometrowej trasie odbył się 14 września 2013 roku.

– Dzisiaj był 268 bieg, ale świętowaliśmy przede wszystkim 5. rocznicę. Dziękuję szczególnie wolontariuszom, bez których żaden bieg przez te lata by się nie odbył – poinformowała Magdalena Gontarz, głównodowodząca żarskim Parkrunem.- Parkrun to nie tylko bieg, ale również przyjaźnie i znajomości, a nawet miłości. Na setnym parkrunie mieliśmy zaręczyny, a potem ślub ? pochwaliła się M.Gontarz.

Najwięcej biegów wśród panów ma Paweł Motyl (230), a wśród pań Anna Chomont-Sendziak (219).

W rocznicowym biegu pierwszy na mecie z czasem 18.40 zameldował się Piotr Pękala, pół minuty za zwycięzcą przybiegł Miłosz Popko, a podium uzupełnił Marek Homik, który do zwycięzcy stracił 55 sekund.

Najlepsza wśród kobiet okazała się Agnieszka Górska (22.05), druga była Kamila Krzemińska Bielak (23.53), a trzecia Marta Wujda (24.07).

Napisz komentarz »