REKLAMA

Polityka

Pani powalczy z panami

Opublikowano 14 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Agnieszka Dziewiatnik (42 l.), rolnik z Bożnowa, powalczy o fotel wójta gminy Żagań.

Jest już czworo chętnych do rządzenia gminą, którzy zadeklarowali start w wyborach po tym, jak Tomasz Niesłuchowski ogłosił, że po 42 latach chce oddać swój fotel komuś innemu. A. Dziewiatnik, członkini rady sołeckiej oraz koła gospodyń wiejskich, ma już swój komitet, z którego wystawi kandydatów na radnych gminy. Przyznaje, że długo się zastanawiała, czy wystartować do Rady Gminy, czy może na wójta.

– Decyzję podjęłam po długim namyśle. Wiele osób, nie tylko z Bożnowa, namawiało mnie do startu na wójta – mówi. – Postanowiłam spróbować powalczyć z panami, bo uważam, że gminie wiele trzeba zmienić na lepsze.

Pani Agnieszka na co dzień prowadzi z mężem gospodarstwo rolne.  Podkreśla, że ma doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych funduszy, które wyniosła z pracy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W komitecie wyborczym Dziewiatnik znajdą się głównie kobiety z koła gospodyń wiejskich z Bożnowa i Jelenina.

Przypomnijmy, gminą wiejską Żagań chce rządzić Piotr Kowalski (56 l.), na co dzień prezes żagańskiej spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Kowalski wystartuje z komitetu FZG Ludzi. Jego rywalem będzie obecny starosta żagański, Henryk Janowicz (53 l.) z Jelenina, kandydat komitetu Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom. Trzecim chętnym na fotel wójta jest Leszek Ochrymczuk (47 l.), radny gminy, zastępca szefa lubuskiej komendy OHP, który wystartuje z komitetu Lepsza Gmina.

Napisz komentarz »