Derby dla Czarnych

Opublikowano 14 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czwarty mecz z rzędu wygrali żagańscy piłkarze w klasie okręgowej. Tym razem 3:0 pokonali beniaminka z Małomic.

Sobotni mecz (8.09.) wcale nie był jednostronnym widowiskiem. Małomiczanie nie wygrali jeszcze w tym sezonie i bardzo chcieli sprawić niespodziankę, wywożąc z żagańskiej Areny choćby punkt.  W pierwszej połowie goście mądrze się bronili, organizując od czasu do czasu groźne kontrataki.  Czarni bili głową w mur. Choć już od pierwszych minut zamknęli rywali na ich połowie, nie potrafili trafić do siatki. Najbliżej byli w 11. minucie , kiedy Andrzej Ciepielowski dostał piłkę od Krystiana Chruścickiego, dośrodkował do Tomasza Urbana, ale tego ubiegł Iskry, Radosław Michalak.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Pierwszy do siatki trafił Krystian Chruścicki, tuż po wznowieniu gry.  Małomiczanie próbowali odrobić stratę, ale bez swoich najlepszych snajperów:  Konrada Drabko  (4 gole w lidze) i Sebastiana (2), nie byli w stanie pokonać dobrze broniącej linii defensywnej Czarnych. Skrzydła gościom podciął w 70. minucie Kacper Kuleczka, swoją debiutancką bramką w klasie okręgowej. Obrońca Czarnych wykorzystał błąd obrony i posłał piłkę do siatki, ze stałego fragmentu gry. Wynik ustalił rezerwowy, Maciej Skiba.

– Cieszą trzy punkty i kolejny, czwarty już mecz bez straty gola. Widać coraz lepsze zgranie i zrozumienie na boisko. Teraz przed nami trudny mecz w Żarach. Chcemy go wygrać, choć z Promieniem zawsze się nam grało ciężko – zapowiada trener żaganian, Sebastian Horodyski.

UKS Czarni Żagań – MKS Iskra Małomice 3:0 (0:0)

bramki: Chruścicki (46. min), Kuleczka (80. min), Skiba (80. min)

UKS Czarni: Kulik – O. Horodyski, Witczak, Kuleczka (od 78. min Adamczyk) – J. Szkarapat, Kowalski (od 57. min Mastalerz), D. Szkarapat, Chruścicki (od 82. min Błoński), Ciepielowski (od 55. min Wójcik) – Urban (od 71. min Skiba), Jankowski (od 82. min Radziszowski)

Iskra: Michalak – Gewerth, Bartkowiak (od 78. min Petluszewski), Maćków, Jenczylik, Urbaniak (od 62. min Greczyn), R. Rychły (od 78. nim P. Rychły), D. Potępa, Zommer, W. Wypych, D. Wypych (od 69. min Pawłowicz)