REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tak się bawił Żagań

Opublikowano 14 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

250 tys. zł kosztował trzydniowy Jarmark Św. Michała w Żaganiu (7-9.09.). Mieszkańcy bawili się na koncertach Grzegorza Hyżego, Sound N`Grace i raperów.

To był najdroższy jarmark w historii miasta. Rozmach nie dziwi, wszak odbył się na miesiąc przed wyborami samorządowymi. Po pięciu latach przerwy, impreza wróciła na pałacowe podzamcze. Piątkowy korowód był jednym z najdłuższych w dziejach jarmarku. Oprócz władz miasta, żagańskiego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kolarzy Huraganu Żagań czy kajakarzy „Szronu”, nie zabrakło w nim uczniów żagańskich szkół. Tłumowi przewodzili szczudlarze, motocykliści i oldschoolowe samochody.

W piątek scena należała do młodzieży. Rozgrzali ich swoimi hitami raperzy Malik Montana i Kękę. W sobotę, Żagań bawił się z chórem Sound N`Grace, a w niedzielę – z Grzegorzem Hyżym. Kto nie miał dość, mógł poskakać przed sceną z disco-polową formacją Łobuzy.

– Zdecydowanie lepszy jarmark od poprzednich, a to dlatego, że na parkowym podzamczu jest niepowtarzalny klimat – chwaliła Marta Chabraczewska, która bawiła się z synem Leonem. – Mnie się najbardziej podobał koncert Sound N`Grace, a Leonek szalał na dmuchanych zamkach.

– Moja córcia Julia nie mogła się rozstać z karuzelami  – opowiadała pani Katarzyna. – Pyszne jedzonko, fajne zespoły i parkowa atmosfera. Jarmark na piątkę!

Jak rekordowe koszty imprezy tłumaczą urzędnicy?

– Koszty wzrosły przez dodatkowe zabezpieczenia, jakie musieliśmy wykonać na podzamczu. Trzeba było odgrodzić nasadzenia i odremontowane fontanny, a także wynająć znacznie więcej ochrony niż dotychczas, ze względu na większy obszar – informuje Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Hyży, Sound N`Grace i Łobuzy kosztowały organizatorów ok. 100 tys. zł.

Napisz komentarz »