REKLAMA

Samorząd

Idą po mandaty

Opublikowano 07 września 2018, autor: bj

Kandydatów do Rady Powiatu w Żarach przedstawia Koalicja Obywatelska. Wiemy, jakie nazwiska zobaczymy na jej liście w dniu wyborów, 21.10.

KKW Koalicja Obywatelska (porozumienie Platformy Obywatelskie i .Nowoczesnej) tworzy listę kandydatów do Rady Powiatu w Żarach.

– Mamy kilka celów – walczyć o mandaty radnych reprezentujących miasto, ale również o to, by swoich przedstawicieli miała duża znacząca gmina wiejska Żary. Bo w mijającej kadencji nie ma ani jednego – mówi Małgorzata Issel, która z listy Koalicji Obywatelskiej wystartuje z numerem 1.

Z okręgu nr 1, czyli z terenu miasta, o mandat walczyć będzie m.in. Artur Balcewicz (47 l.), lekarz ginekolog. Na liście kandydatów znajdzie się też nazwisko Wiesławy Kamińskiej (61 l.), kiedyś zasiadała w zarządzie Kronopolu, potem była właścicielką studia urody, obecnie, choć emeryturze, prowadzi sklep drogeryjny. Kandydować będzie także Włodzimierz Ściebura (60 l.), z zawodu technik samochodowy, obecnie w zarządzie klubu sportowego „Promień”, a także Tadeusz Kordylewski, nauczyciel języka polskiego w żarskim „Społeczniaku”. W lokalną politykę chce się zaangażować Kornelia Drzewiecka-Wilusz (45 l.), była nauczycielka, obecnie z mężem prowadzi firmę usługową, a także własną działalność gospodarczą.

Gmina też chce do rady

Z terenu gminy wiejskiej na listach Koalicji Obywatelskiej pojawi się nazwisko Zofii Maciejewskiej-Dżugały (67 l.), która od dwóch kadencji jest sołtysem Marszowa, a wcześniej była członkiem rady sołeckiej. Towarzyszyć na liście będą jej Ewa Sługocka (65 l.) z Sieniawy Żarskiej, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz Janina Wilga (63 l.) z 41-letnim stażem pracy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, obecnie prezes WKS Łaz, poprzednio sołtys wsi i radna gminna.

Każda z nich deklaruje, że walczy po to, by w Radzie Powiatu największa gmina wiejska miała swój głos.

Kandydatem z gminy Jasień jest Jarosław Dowhan, przedsiębiorca. W tej chwili jest również tworzona lista kandydatów z Lubska.

Koalicja Obywatelska ma dwóch kandydatów na burmistrzów – Żar i Łęknicy. W Żarach jest nim Marcin Grubizna.

O tę samą funkcję w Łęknicy walczyć będzie Beniamin Bień (41 l.), żonaty, ojciec Laury (14 l.), Anastazji (11 l.), Stasia (8 l.) i Alicji (4 l.). Były nauczyciel Rolniczka, obecnie pracujący za granicą. Pochodzi z Żar, ale w Łęknicy mieszka od 15 lat.

– Chciałbym przede wszystkim zawalczyć o pieniądze z unijne dla miasta, a także o to, by mieszkańcy czuli się bezpieczni. Jedną z ważniejszych spraw jest dla mnie integracja z bułgarską mniejszością narodową – deklaruje kandydat na burmistrza Łęknicy.

komentarze »
  1. Jola 14 września 2018 11:23 - Odpowiedź

    To już wiem na kogo nie głosować.
    PO czy KO nie robi różnicy.

  2. Robert 19 września 2018 22:24 - Odpowiedź

    Tak. Zagłosuj na PIS… porąbana dewoto!

Napisz komentarz »