REKLAMA

Polityka

Będzie walka o stołek w powiecie

Opublikowano 07 września 2018, autor: Norbert Królik

Już 21 października w wyborach samorządowych wybierzemy Radę Powiatu Żarskiego. Ta wybierze następnie starostę żarskiego. Kto nim zostanie? Olaf Napiórkowski, Edward Skobelski, a może Tomasz Czajkowski. Z funkcji starosty rezygnuje Janusz Dudojć, który chce zostać burmistrzem Lubska.

Radnych do Rady Powiatu będziemy wybierać w 4 okręgach wyborczych. W Żarach wybierzemy ośmiu radnych (okręg nr 1), w gminie Lubsko czterech (okręg nr 2), w gminach Lipinki Łużyckie, Żary i Przewóz czterech radnych (okręg nr 3), w Łęknicy i gminach Brody, Jasień, Trzebiel i Tuplice pięciu radnych (okręg nr 4).

O 21 mandatów zawalczą PO z Nowoczesną tworzące Koalicję Obywatelską, Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Forum Samorządowe i Komitet Wyborczy Wyborców Dobre Miasto-Lepszy Powiat.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 414

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »