REKLAMA

Samorząd

Wszyscy dostaną po kieszeni

Opublikowano 07 września 2018, autor: TR

Podwyżka podatków, zwolnienia nauczycieli i pracowników administracji, obcięcie wydatków na kluby sportowe – to niektóre założenia planu naprawczego dla Lubsko. Ma uratować gminę przed bankructwem.

W środę, 5 września, na wspólnym posiedzeniu komisji radni zapoznali się z założeniami programu naprawczego.

Do uchwalenia takiego programu wezwała gminę Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze, po kontroli w pierwszym półroczu tego roku.

– Problemy gminy Lubsko wzięły się po pierwsze z zadłużenia, które na dzisiaj wynosi 70 milionów złotych, po drugie ze zbyt wysokich, w stosunku do dochodów gminy, rat kredytów, a także ze zbyt wysokich wydatków bieżących ? tłumaczył Piotr Folczak z Aesco Group, firmy, która przygotowała założenia planu naprawczego.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 832

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »