REKLAMA

Kronika policyjna

Uprawiał maryśkę

Opublikowano 07 września 2018, autor: bj

Plantatora konopi namierzyli (28.08.) żarscy policjanci. Mieszkaniec Żar, Łukasz D. (30 l.), uprawiał trzy poletka – jedno pomiędzy cmentarzem a dawnymi koszarami, dwa kolejne w lesie pomiędzy Żarami i Kadłubią.

Mundurowi wiedzieli o nim na tyle dużo, że złapali go na gorącym uczynku, gdy pielęgnował swoje uprawy. Co ciekawe, jedną z nich, na łące, nawet skrupulatnie oznaczył biało-czerwona taśmą.

Stróże prawa łącznie wyrwali z ziemi 170 krzewów konopi różnej wielkości, od kilkudziesięciocentymetrowych do wysokich na 1,20 metra. Całość trafiła do policyjnego laboratorium. Prokuratura Rejonowa w Żarach powołała biegłego z zakresu narkotyków, którego zadaniem jest wypowiedzenie się, ile narkotyku można byłoby wyprodukować z zabezpieczonych roślin.

– Zależy to m.in. od ich jakości. Opinia ta pomoże nam podjąć decyzję, czy możemy tu mówić o znacznej ilości narkotyku – zastrzega Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Na razie mężczyzna usłyszał zarzut uprawy nielegalnej rośliny. Został objęty dozorem policyjnym, musiał wpłacić poręczenie majątkowe. Mężczyzna dotychczas nie był karany za przestępstwa narkotykowe, choć miał problemy z prawem, bo na koncie ma wyrok za groźby wobec policjanta. Rośliny po badaniach zostaną zniszczone.Łukaszowi D. grozi do 8 lat więzienia.

Napisz komentarz »