REKLAMA

Wasze sprawy

Awanse nauczycielskie

Opublikowano 07 września 2018, autor: bj

Awans zawodowy z nauczyciela kontraktowego na mianowanego po zaliczeniu egzaminu (29.08.) mają za sobą nauczycielki ze szkół w Żarach i gminie wiejskiej Żary.

Na wyższy stopień zawodowy awansowały nauczycielki z miejskich szkół i przedszkoli – Małgorzata Jania ze Szkoły Podstawowej nr 1 (matematyka), Katarzyna Sułkowska (język angielski) i Dorota Wilgucka ze Szkoły Podstawowej nr 8 (wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe ? wychowawca świetlicy), Monika Sznajder z Przedszkola nr 4 (wychowanie przedszkolne), Anna Gromnicka i Michalina Tomków-Spurek, anglistki ze Szkoły Podstawowej nr 5.

W gminie Żary są to Angelika Mikołajczuk ze Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych (edukacja wczesnoszkolna), Danuta Rutkowska ze Szkoły im. Jana Pawła II w Złotniku (język angielski), Ewelina Królik ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej (przyroda i informatyka) i Anna Kruszwic ze Szkoły Podstawowej w Bieniowie (logopedia). 

Awans zawodowy ze stopnia nauczyciela kontraktowego na mianowanego wiąże się z podwyżką wynagrodzenia z kwoty 2 tys. 487 zł na 2 tys. 824 zł. To podstawowa pensja, do tego dochodzą dodatki, np. stażowy, motywacyjny, funkcyjny, za warunki pracy.

Napisz komentarz »