REKLAMA

Polityka

Będzie czarował

Opublikowano 07 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

– Zlikwiduję tubę burmistrza i przywrócę budżet obywatelski – obiecuje Sebastian Kulesza, kandydat na burmistrza Żagania.

Kulesza, nauczyciel jednej z żagańskich szkół średnich, radny miejski, będzie startował z komitetu Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom. W jego szeregach są: Krystyna Bugaj, pracownica żagańskiego szpitala, Karol Cząstka, żołnierz oraz obecni radni, Zbigniew Janek, Radosław Kwiecień, Stanisław Kucab i Dariusz Jadach.  

 – Postawię na współpracę z Radą Miasta, przedsiębiorcami, a także innymi samorządowcami, co obecny burmistrz zaniedbał – obiecał na konferencji przed Urzędem Miasta S. Kulesza. – Przywrócę też kwadrans obywatelski na sesjach, a także budżet obywatelski. Koniec z zamykaniem ust mieszkańców. Urząd będzie dla nich otwarty, bez zbędnych wcześniejszych zapisów i umawiań. Dojdzie też skrzynka kontaktowa, do której każdy będzie mógł wrzucić korespondencję ze swoim problemem czy pytaniem.

S. Kulesza zapowiada: – Nie będzie potrzebna tuba urzędowa w postaci gazetki burmistrza. Szkoda tych 40 tys. zł z publicznych pieniędzy na pisanie, jak wspaniale jest w Żaganiu.

S. Kulesza dodaje też, że jeśli wygra, zlikwiduje etat dyrektora departamentu (jest nim Zbigniew Białkowski). – To nic innego, jak odpowiednik stanowiska wiceburmistrza. Nie ma co mydlić ludziom oczy, że oszczędza się na tym stanowisku, skoro jest dyrektor z wiceburmistrzowską gażą – kwituje S. Kulesza i dodaje, że on sam będzie miał zastępcę.

Kandydat GiPPL zapowiada też czystki w spółkach miejskich. – Powinni nimi zarządzać ludzie stąd, a nie z zewnątrz – wytyka. – Chcę odczarować to miasto.

Napisz komentarz »